Biz Sizin İçin Buradayız...
Hizmet Rehberi

Sosyal Yardım

Maden Belediyesi’nden ‘’Hoş Geldin Bebek’’ hediyesi

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği, Maden Belediyesi, İlçemizde ikamet eden,her yeni doğan bebeğin ailelerine hoş geldin bebek kampanyası başlattı.

Kampanya hakkında açıklama yapan Maden Belediye Başkanı Orhan YAVUZ

‘’Yeni evlat sahibi olmuş Maden ikametli ebeveynlerimizin sevincine ortak oluyoruz. Ailelere yeni bireylerin katılması her zaman heyecan ve mutluluk kaynağıdır.’’Hoş Geldin Bebek’’ projemizde ailelerin sevinçlerine ortak olup, onları bu en mutlu günlerinde yalnız bırakmamaya özen göstereceğiz. Yeni doğan bebeklerimize aile saadeti içerisinde sağlıklı huzurlu bir ömür diliyor,ailelerine ,vatanımıza,milletimize hayırlı evlatlar olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu.

Proje kapsamında Fethi Ahmet ve Ebru KORKMAZ çifti ile Mücahit ve Sibel USAL çiftleri evlerinde ziyaret edildi.Çiftlerin dünyaya gelen kızları Zeynep Ada KORKMAZ ve Şeyma USAL’ a sağlıklı,huzurlu bir yaşam temennisinde bulunan Başkan YAVUZ,Hoş Geldin Bebek hediye paketini de çiftlere takdim etti.

Yeni doğan bebekler için hazırlanmış hediye paketlerinin içerisinde ilk ve en temel ihtiyaç malzemeleri bulunmakta. Ayrıca paketlerin içerisinde Maden Belediye Başkanı Orhan YAVUZ’ un yazdığı şu mektup bulunuyor.

Hoş Geldin en küçük Madenli…

Gözünü dünyaya açtığın gün, Havayı teneffüs ettiğin an hoş geldin bu hayata.

Anne ve babana yaşam kaynağı olurken bizlere de geleceğimiz için umut oldun.

Sevgili Bebek doğduğun bu kent bakırın anayurdu, Ülkeye kültürüyle sermaye katan bir kent.

Doğduğun yer,ilk doyduğun yerdir,yaşadığın sürece bu kent sağlam kökleriyle her zaman seninle olacak.Dilerim sende ondan vazgeçmezsin­!

 

İyi ki geldin.Hoş Geldin Bebek.