Biz Sizin İçin Buradayız...
Haberler

Bilgilendirme h.k

Maden Belediyesi
Bilgilendirme hk.
Sevgili Hemşerilerim

             31 Mart 2019 tarihinde göreve geldiğimizde ilçemiz ile ilgili çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı biliyorduk. Biz bu göreve mağduriyetleri gidermek ve sorunu çözmek için talip olduk. Geçen 6 aylık süre içerisinde enerjimizin hemen hemen tamamını sadece ilçemizin en önemli bölgesini etkileyen afet sorununa ayırdık. İlk iş olarak ilgili kurumlarla yazışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Daha sonra konuyu gündeme taşımak ve gündemde tutmak adına;

*03.05.2019 tarihinde Kanal Fırat programında konuyu gündeme taşımak ve konuyu detaylıca anlatmak için bilgilendirme programına katıldık.
            *Konu ile ilgili 05.05.2019 tarihinde ELSAD ile toplantı düzenledik.
*22.05.2019 tarihinde Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’le Ankara da görüşmeler yapılmış. Bunun neticesinde Devlet Bey’e konu ile ilgili detaylı rapor sunulmuştur.
            *08.06.2019 tarihinde konuyu gündemden düşürmemek adına ikinci kez Kanal Fırat'ta konu ile ilgili bilgilendirme programına katılım sağlanmıştır.
            *19.06.2019 tarihinde yaptığımız görüşmelerimiz neticesinde MHP Konya milletvekili Sayın Esin KARA hanımefendi tarafından Meclise Maden İle ilgili önerge sunulmuştur.
            *18.09.2019 tarihinde Ankara temaslarımız kapsamında Ankara Bakır Madenliler dernek üyeleriyle, İlimiz Milletvekili Sayın Sermin BALIK Hanımefendiyle, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail ÇATAKLI Beyefendiyle, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Sayın Sadir DURMAZ Beyefendiyle ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yaşar YILDIRIM Beyefendiyle görüşülerek ilçemizde meydana gelen afet sorunu ile ilgili sunum yapılmış ve bunun neticesinde konu ile ilgili rapor sunulmuştur.
            *12.10.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM Beyefendi ile görüşülerek konunun aciliyeti ve hassasiyeti dile getirilmiş ve Bakan Bey’e hazırlamış olduğumuz rapor sunulmuştur.
            *14.10.2019 tarihinde ELSAD üyelerinin ilçemize yapmış oldukları ziyarette afet bölgesi yerinde incelemeler yapılmış ve mevcut durum hakkında brifing verilmiştir.
            *15.10.2019 tarihinde görsel medyada kamuoyu oluşmak amacıyla üçüncü kez Kanal Fırat'ta konu ile ilgili bilgilendirme programı düzenlenmiştir.
            *17.10.2019 tarihinde daha büyük kitleye ulaşmak için Kanal 23'te konu ile ilgili bilgilendirme programına katılım sağlanmıştır.

 Ayrıca konu ile ilgili yazmadığımız birçok girişimimiz oldu ve hala devam etmektedir.

             Süreci başından beri takip eden hemşerilerimiz bilirler ki bu sorun sadece bir kurumun yâda bir kişinin çok kısa sürede çözebileceği bir sorun değildir. Sorunun büyüklüğünden kaynaklı olarak vatandaşlarımızın mağduriyeti hepimizi üzmektedir. Bürokrasinin işleyişinden kaynaklı gecikmeler yaşanmaktadır. Süreç uzadıkça bazı vatandaşlarımız duygu yoğunluğunu ön plana çıkararak gerek sosyal medyada gerekse güncel tartışmalarda duygu ve düşüncelerini kontrol edemeyerek yanlış bilgi ve sadece duyumlar üzerine, kırıcı ve üzücü bazı yazışmaların ve konuşmaların olduğuna şahit oluyoruz.Asıl öncelikli konu olan heyelan riskinin ortadan kaldırılması,gündemde tutulması gerekirken ilçemizin taşınması konusu öncelikli hale getirildi. Hepimizin ortak paydası ilçemiz Maden’in gelecegidir. Bu paydada buluşarak gerçek kaygısı Maden olup, eleştirisi ve önerisi bu yönde olan tüm hemşerilerimizle konu ile ilgili her türlü istişare ve işbirliği yapmaya hazırız.

            Değerli Hemşerilerim; eleştiride bulunurken süreci göz önünde bulundurmanız ve konunun ehemmiyeti bakımından sağlam temellere oturtmaya çalıştığımız sürece zarar vermeyelim. Eleştiri yaparken herkesin vicdani bir şekilde davranmalarını özellikle istirham ediyorum.            Hepimizin Ortak Kaygısı MADEN olduğuna göre tüm vatandaşlarımızı sürece destek olmaya çağırıyorum. Unutmayalım mevzu ilçemiz olan MADEN’in geleceğidir. Mevzu birlik ve beraberlik günüdür. Süreç ile ilgili tarafımızca sürekli resmi bilgilendirme yapılacağından dolayı lütfen asılsız, yersiz ve konuyu sabote edecek söylemlere itibar etmeyelim. Bütün hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum…

Belediye Başkanı

                                                                                                               Orhan YAVUZ