Biz Sizin İçin Buradayız...
Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Maden Belediye Başkanı Orhan YAVUZ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Orhan YAVUZ  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında  “Cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en büyük mirastır” ifadesine yer verdi. Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarihi içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran, yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır. Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır.

Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti`nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."ifadelerine yer verdi.